4 163.06 zł dla Bianki!!!

Podczas XXIV Święta Roweru, w dniu 25 czerwca 2017 roku w Lubartowie, „czerwona grupa wsparcia” przeprowadziła zbiórkę publiczną na rzecz Bianki Zofii Dzięcioł, znajdującej się pod opieką Fundacji „Słoneczko”.

Mała lubartowianka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – Klątwę Ondyny, czyli na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Jest jednak dla niej szansa na lepsze życie. Rodzice Bianki muszą zebrać 100 tysięcy euro, żeby poddać dziewczynkę operacji polegającej na wszczepieniu stymulatora oddechu.

W niedzielę – 25 czerwca, do Lubartowa przejechało kilkadziesiąt tysięcy rowerzystów. Już przed planowanym startem imprezy plac niemal całkowicie się zapełnił. Kolejek do rejestracji nie było końca. Wszyscy tego dnia wiedzieliśmy, że jedziemy dla Bianki, aby mogło jej się lepiej oddychać. W wyniku przeprowadzonej zbiórki publicznej nr 173/2016/2474/OR udało nam się zebierać 4 163.06 zł – sam oceń czy to dobry wynik!?

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu XXIV Święta Roweru, a przede wszystkim jego uczestnikom. Dobre pomysły są zawsze przepełnione ludźmi. Za każdym razem, siłę i motywację odnajdujemy w innych. To właśnie dzięki Tobie odbyło się już XXIV Święto Roweru!

Organizatorzy:

Pożak Team