Kilka informacji przed Świętem Roweru

To już jutro! Niedziela 26 czerwca, czyli XXVIII Święto Roweru. Mamy nadzieję, że tak samo jak my nie możecie się doczekać. My już znajdujemy się w podwyższonym wirze pracy organizacyjnej. Przygotowujemy różne materiały, przewozimy niezbędny sprzęt, dopinamy wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Wykonujemy niemal mrówczą pracę.

Zanim ruszycie na 6 przygotowanych tras mamy dla Was kilka dodatkowych informacji.

W tym roku jedziemy dla Hospicjum Św. Anny w Lubartowie. Przypominamy, że trasa nr 1 jest dedykowana naszemu lubartowskiemu hospicjum. Władze hospicjum jako partner Święta Roweru mocno angażują się w imprezę. Dzięki temu zorganizowane będą dwa stoiska – na placu głównym i przy punkcie kontrolnym w Kozłówce. Będzie tam można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie i zrobić badanie poziomu cukru. Nasz partner zapewnia też wodę dla uczestników, słodycze i odblaski. O godzinie 13.00 na scenie umiejscowionej na placu głównym wystąpią przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie. O godzinie 15.00 ruszy przejazd grupy hospicyjnej na trasę nr 1. O godzinie 17.30 na scenie pojawią się przedstawiciele hospicjum – ks. Andrzej Juźko, Krzysztof Wiącek i Jerzy Zbiciak. Hospicjum ufundowało jeden z rowerów, które będą losowane spośród wszystkich uczestników. Mamy też informację dla osób, które będą chciały „przyspieszyć” odbiór koszulek po przejechaniu minimum jednej rundy. Będzie to możliwe pod warunkiem wrzucenia datku finansowego do puszki, oczywiście na rzecz hospicjum.

Mamy też dodatkowe nagrody rzeczowe do rozlosowania. Dzięki wsparciu naszego sponsora – PKO Bank Polski – dodatkowe 7 nagród niespodzianek trafi do uczestników.

Przypominamy, że w tym roku z użytkowania wyłączona jest trasa nr 7.

Niezbędne informacje związane ze Świętem Roweru znajdziecie na kartach startowych, na naszym fb i stronie internetowej. Jako organizatorzy jesteśmy do Waszej dyspozycji na głównym placu od początku imprezy aż do zakończenia. O pomoc prosimy zwracać się także do licznej grupy wolontariuszy.

Prosimy o bezpieczną i uważaną jazdę. Postarajmy się przestrzegać przepisów i koniecznie reagujmy na polecenia służb, które zabezpieczają imprezę.

Jutro zapowiada się na całodniowy upał. Prosimy przygotujcie się na to. Koniecznie pamiętajcie o nakryciu głowy.

Widzimy się jutro! Zapraszamy