Podsumowanie Święta Roweru 2022

PODSUMOWANIE XXVIII ŚWIĘTA ROWERU

Możemy napisać – mamy to! Niedziela 26 czerwca w Lubartowie i na trasach okolicznych miejscowości należała do rowerzystów. W naszej wspólnej imprezie wzięło udział 7851 osób, a przejechaliśmy łącznie 399 020 km. Nie był to rekord, ale jak na panujące warunki pogodowe najlepszy wynik, jaki mogliśmy sobie wymarzyć!!! Dziękujemy, że byliście i uczestniczyliście w niepowtarzalnym spotkaniu miłośników jazdy rowerowej. Do Lubartowa przyjechali goście z całej Polski. Mieliśmy też naszych stałych gości z dalekiej Australii i Francji. Jeździli też z nami Ukraińcy, którzy licznie mieszkają na terenie Lubartowa i okolicznych miejscowości.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja charytatywna. Wolontariusze zbierali do puszek datki, które zostaną przeznaczone na działalność Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Byli z nami znani kolarze – Zbigniew Spruch i Janusz Bieniek. Byli też sponsorzy, dzięki którym nasza wspólna impreza ma taki duży format. Podczas podsumowania gościliśmy na scenie Julkę Piskorską – lubartowiankę, na rzecz której w 2014 roku także podczas Święta Roweru zbieraliśmy środki finansowe. Od społeczności Święta Roweru dostała pamiątkową bransoletkę i dzielnie pomagała w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym 11 rowerów. Należy podkreślić, że w Świecie Roweru brał również udział Szymon Pietruszka, na którego były zbierane pieniądze w 2015 r. Szymek przejechał na swoim rowerze rundę 17 kilometrową. Gratulujemy!!!

Podczas oficjalnego zakończenia byli z nami specjalni goście: Poseł na Sejm RP Jan Kanthak, Marek Krakowski – przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik, przedstawiciele Hospicjum św. Anny w Lubartowie – ks. proboszcz Andrzej Juźko, Krzysztof Wiącek i Jerzy Zbiciak. Z ust posła i przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego wszyscy zebrani usłyszeli, że w przyszłym roku Święto Roweru otrzyma dużo większe środki finansowe niż w tym roku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XXVIII Święta Roweru. Dziękujemy, że byliście z nami i uczestniczyliście w tej wspaniałej imprezie. Dziękujemy sponsorom i partnerom za zaangażowanie finansowe, rzeczowe i wsparcie. Dziękujemy wolontariuszom za nieocenioną pomoc. Wykonaliście wspaniałą pracę! Dziękujemy każdemu z osobna i wszystkim razem. Mamy wrażenie, że wspólnie tworzymy wspaniałą „świętorowerową” rodzinę.
Mieszkańców Lubartowa prosimy, by pamiętali o naszym wspólnym dziele podczas głosowania nad Budżetem Obywatelskim Miasta Lubartów. Ale o tym będziemy jeszcze przypominali i prosili o głosy.

To dla nas zaszczyt i wielka sprawa brać udział w przygotowaniach i realizacji największej tego typu imprezy w Polsce.

Oficjalne wyniki XXVIII Święta Roweru
Liczba uczestników: 7851 w tym z rejestracji elektronicznej – 4275 i rejestracji tradycyjnej – 3576.

Najstarsi uczestnicy:
Panie:
Helena Ciotucha (82 lata)
Marianna Nieznaj (80 lat)
Weronika Przątka (80 lat)
Irena Wierzbicka (79 lat)
Eugenia Gliwka (77 lat)
Zofia Koproń (77 lat)

Panowie :
Stefan Pożak (93 lata)
Franciszek Mazurek (91 lat)
Mieczysław Zdunek (89 lat)
Witold Chruściel (88 lat)
Jan Szczygieł (84 lata)
Jerzy Kwaśniewski (82 lata)
Ryszard Rydzewski (82 lata)

Najliczniejsze rodziny:
Muzykowie (25 osób),
Mioduchowscy (16 osób),
Czarnotowie (9 osób),
Laskowscy (8 osób),
Pożakowie (8 osób),
Sobieszkowie (8 osób);

Najliczniejsze grupy rowerowe:
Chełmska Grupa Rowerowa (40 osób)
MKTR Relaks Lubartów (26 osób)
Wektor Warszawa (16 osób)
Radzyński Klub Rowerowy (14 osób)

Rekordziści:
Panie:
Wioletta Dessauer (208 km)
Wioletta Gągoł (195 km)
Monika Wójtowicz (175 km)
Kinga Zbiciak (167 km)
Joanna Burdon (155 km)
Jagoda Sobot (149 km)
Katarzyna Osiejuk (147 km)
Emilia Sałata (147 km)
Małgorzata Siembida (147 km)
Iwona Woźniak (147 km)

Panowie:
Krzysztof Dajek (299 km)
Janusz Misiak (299 km)
Robert Pilarczyk (299 km)
Kamil Żmuda (299 km)
Sylwester Kluch (265 km)
Karol Sienkiewicz (212 km)
Oliwier Rachoń (212 km)
Zbigniew Ostapowicz (203 km);

Niepełnosprawni (ponad 50 osób):
– Ania Szczerba (urodziła się w 2021 r., a trasę pokonała w foteliku),
– Ania Kosior,
– Norbert Góźdź,
– Bartłomiej Małecki,
– Jacek Dadej,
– Robert Romaniuk,
– Jakub Małyska,
– Julia Flisak,
– Damian Fijoł.

Pogoda dopisała. Nawet nieco za bardzo. Frekwencją jesteśmy mile zaskoczeni. 7851 osób uczestniczyło w XXVIII Święcie Roweru w Lubartowie. Impreza odbyła się w niedzielę 26 czerwca. Jak było? Pytamy Was i prosimy dzielcie się z nami swoimi opiniami, spostrzeżeniami, uwagami. Jako organizatorzy wyciągamy wnioski i chcemy aby nasza wspólna impreza była jeszcze lepsza. Czekamy na Wasze komentarze.

Pożak Team