Rajd rowerowy 2022 – zakończenie

RAJD ROWEROWY JAKO PROLOG ŚWIĘTA ROWERU

W niedzielę 5 czerwca odbył się II Rajd Rowerowy po Ziemi Lubartowskiej. Udział w nim wzięło ok. 100 uczestników. Partnerem rajdu był Pożak Taem, czyli grupa organizująca Święto Roweru. Kolumnę rowerzystów poprowadził Janusz Pożak – pomysłodawca największej imprezy rekreacyjno-sportowej jaka odbywa się w naszym mieście.

Skorzystaliśmy z zaproszenia organizatorów, czyli Miejskiego Ośrodka Sport i Rekreacji w Lubartowie oraz stowarzyszenia Aktywny Lubartów i w licznym składzie pojawiliśmy się na imprezie.
Dzięki życzliwości Nadleśnictwa Lubartów – Lasy Państwowe dłuższy przystanek zorganizowano na terenie Lasów Kozłowieckich (parking w Kopaninie). Tam odbyły się gry i zabawy dla dzieci, rodziców oraz poczęstunek. Zabawy poprowadziły panie z Art-Fit. Jako ekipa Święta Roweru wzięliśmy udział w konkurencji przeciągania liny i pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie do naszej wyjątkowej imprezy. Służba leśna zaprosiła najmłodszych uczestników do punktu edukacyjnego, gdzie mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek o życiu lasu i jego mieszkańców.

Dla nas rajd był okazją do zapoznania się z częścią tras po których będą poruszali się uczestnicy XXVIII edycji Święta Roweru. Trasy przez Lasy Kozłowieckie (wjazd do lasu i wyjazd w Majdanie Kozłowieckim) zostały sprawdzone i mają naszą rekomendację. Po rekonesansie wiemy już, że w tym roku nie będzie możliwości jazdy trasą nr 7. Między miejscowościami Majdan Kozłowiecki i Wandzin przeprowadzane są roboty drogowe, które pod koniec czerwca uniemożliwią korzystanie z drogi przez rowerzystów. Od zarządcy drogi, czyli Gminy Lubartów wiemy, że jeszcze w tym roku na tym odcinku zostaną zakończone prace. Zatem w przyszłym roku trasa nr 7 wiązała będzie się z nowym i wysokim standardem, bowiem zostanie wykonany nowy asfalt i powstaną ścieżki rowerowe.
Przypominamy, że tegoroczne Święto Roweru odbędzie się w niedzielę 26 czerwca.