Święto Roweru 2022

Święto roweru odbędzie się 26 czerwca

Dzień dobry miłośnicy rowerów.

Mamy nadzieję, że jest Was dużo i czekacie na nasze wieści. Pewnie tak jest. No to spieszymy z oficjalną wiadomością. Informujemy, że XXVIII Święto Roweru odbędzie się w niedzielę 26 czerwca. Rezerwujcie ten termin w swoich kalendarzach i już teraz planujcie rowerowe spotkanie w Lubartowie.

Święto Roweru to cykliczna impreza organizowana w Lubartowie od 1994 roku. Za wyjątkiem 2020 roku, w którym organizacja nie była możliwa ze względu na pandemię COVID-19, odbywa się corocznie gromadząc od kilku do kilkunastu tysięcy uczestników.

Święto Roweru to impreza promująca zdrowy styl życia. Buduje więzi międzypokoleniowe oraz kształtuje postawy społeczne. W jej organizację co roku zaangażowanych jest pond 200 wolontariuszy. Jest to największa impreza tego typu w Polsce, z bardzo dużym potencjałem promocyjnym. Organizacja Święta Roweru przyczynia się do promocji Miasta Lubartów, Gminy Lubartów, Powiatu Lubartowskiego i Województwa Lubelskiego.

Informujemy, że niezbędne dokumenty potrzebne przy organizacji zostały już złożone w odpowiednich instytucjach. Trwa pozyskiwanie sponsorów. Może znacie takie osoby lub firmy, które chciałyby wspomóc finansowo i rzeczowo naszą wspólną imprezę? Jest jeszcze czas, by dołączyć do grona mecenasów. Zapraszamy! Jak co roku będą okolicznościowe koszulki i dyplomy dla uczestników oraz rowery do rozlosowania.
Dobrym sposobem na poznanie niepowtarzalnej atmosfery panującej podczas kolejnych edycji wydarzenia jest bezpośredni kontakt z wydawnictwem „Święto Roweru w Lubartowie 1994-2019”. Książkę można kupić w Punkcie Informacji Turystycznej w Lubartowie, ul. Farna 4. Polecamy i rekomendujemy!!!